murki.pl
  Info | Mapa | Topo | Ogłoszenia | Archiwum | Zdjęcia | Forum | Zaloguj | Kontakt

Aktualności (6/2001)

Juniorzy atakują!

[25 czerwca 2001, Piotr Szuca]

16 czerwca Kuba Szumiło przeszedł w Podlesicach Strzał w dziesiątkę VI.4 RP. Na własnym podwórku (w Rutkach) 24 czerwca poprowadził Zemstę po Latach VI.4+. Wyniki zasługują na uznanie, biorąc pod uwagę fakt, że Kuba nie ma jeszcze skończonych 15 lat! Następne drogi w przygotowaniu.


 

Puchar Polski we Wspinaczce Sportowej, III edycja

[13 czerwca 2001, Artur Polański]

W Gdańsku 9/10 czerwca odbyła się III edycja Pucharu Polski. Wśród pań zwyciężyła Iwona Gronkiewicz-Marcisz, wśród panów Tomasz Oleksy.

Zawodnicy i liczna publiczność długo jeszcze będą wspominać miłą, rodzinną atmosferę panującą pod ścianą imienia Janusza Bartosa. Słońce, malutki deszczyk, orzeźwiająca morska bryza zapewne dodały tym zawodom uroku a kojąca muzyka (np. Rammstein, Kury) i ogromne emocje mogły zaspokoić nawet najbardziej wymagającego widza. W sobotę sześć pań i siedmiu wspaniałych podeszło do dróg eliminacyjnych w konkurencji na trudność. Prawie wszystkie kobiety ukończyły swoją drogę, tylko Monika Feliksiak nieprawidłowo odczytała sekwencję ruchów w trudnym miejscu. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomek Oleksy, który utrzymał klamkę topową. Bardzo bliski ukończenia drogi był Czarek Modrzejewski a tuż za nim uplasował się Łukasz Muller. Bardzo wysoko zaszedł także reprezentant Trójmiasta, Piotr Szuca, niewiele dalej odpadli Adam Kopta, Grześ Karolak (Żółw) i Karol Małgorzewicz (Zanik). Niedzielne finały niemal potwierdziły wyniki z eliminacji. Choć niewiele brakowało a Łukasz M. byłby wyżej od Tomka O., który wyprzedził go zaledwie o jeden przechwyt, odpadając dwa metry przed topem. Trzeci był Czarek M., a czwarty Piotrek Sz. Na piątym, szóstym i siódmym miejscu kolejno ustawili się Adaś K., Zanik i Żółw. Rywalizacja wśród pań też wzbudziła wiele emocji, a niejeden łojant na widowni mocno zamyślił się nad swoim brakiem wytrzymałości w porównaniu z zawodniczkami. Iwona Gronkiewicz-Marcisz niemal skończyła drogę finałową, Renata Piszczek była tuż, tuż, a Ania Jarek po wejściu w końcowe przewieszenie nagle straciła ochotę do dalszej walki. Miłą niespodziankę widzom sprawiła Emilia Gruszewska (Bunia) z Trójmiasta, która zajęła czwartą lokatę, następna była Edyta Ropek, a szósta Monika F. Zaraz po konkurencji na trudność odbyła się 'czasówka'. Dobrze, że organizatorzy zapewnili pomoc medyczną, która okazała się niezbędna tym, którym z podziwu dla Tomka O. powypadały z zawiasów szczeny i wyszły na wierzch gały. Niejeden psycholog miałby ciekawy materiał do badań, kiedy wszyscy jednym chórem krzyknęli "o jacie!", patrząc jak Tomek niemal w locie trzepnął w dzwonek w finałach. Łukasz bardzo chciał być szybszy, ale akurat wtedy zaswędziało go coś za uchem i stracił kilka cennych sekund. Na trzecim miejscu był Żółw, który po raz pierwszy startował w zawodach o tak wysokiej randze. A czwarte miejsce wybiegał sobie Zanik. Wśród kobiet Renia, jak zwykle, była najlepsza w konkurencji na czas. Druga była Iwona G., trzecia Monika F., a czwarta Bunia. Zaraz po wręczeniu nagród odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Janusza Bartosa, twórcy i opiekuna ściany, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Po zawodach w siedzibie Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, głównego organizatora, miała miejsce kameralna impreza, o której ktoś kiedyś być może powie 'ale czad'. Oczywiście zawody o Puchar Polski nie odbyłyby się bez pomocy sponsorów i ludzi związanych z klubem.

Dziękujemy: firma OptiX (główny sponsor), PZA, AWF, PZU S.A., Urząd Miasta Gdańska, sklep Horyzont, firma Fjord Nansen, producent lin Alinex i firma Ferrosan. Dziękujemy także za wsparcie medialne: TV Gdańsk, Radio Gdańsk, Radio Eska Trójmiasto, Dziennik Bałtycki, Głos Wybrzeża, Wirtualna Polska, WWW.Trójmiasto, WWW.Wspinanie, Redpoint, Gdański Serwis Murkowy, GiA, magazyny: Góry, Góry i Alpinizm, Magazyn Górski. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali przy zawodach, a bez których organizacja tej imprezy nie stanęłaby na tak wysokim poziomie. Dziękuję także publiczności, która żywo dopingowała zawodników z Trójmiasta.

Wyniki

Konkurencja na trudność

Kobiety:

1Iwona Gronkiewicz-Marcisz
2Renata Piszczek
3Anna Jarek
4Emilia Gruszewska
5Edyta Ropek
6Monika Feliksiak

Mężczyźni:

1Tomasz Oleksy
2Łukasz Muller
3Cezary Modrzejewski
4Piotr Szuca
5Adam Kopta
6Karol Małgorzewicz
7Grzegorz Karolak

Konkurencja na czas

Kobiety:

1Renata Piszczek
2Iwona Gronkiewicz-Marcisz
3Monika Feliksiak
4Emilia Gruszewska
5Anna Jarek
6Edyta Ropek

Mężczyźni:

1Tomasz Oleksy
2Łukasz Muller
3Grzegorz Karolak
4Karol Małgorzewicz
5Adam Kopta

 
Na początek strony Strona główna >> Archiwum >> 2001 >> [ 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]  
 

© murki.pl 2000–2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

poczta@murki.pl