murki.pl
  Info | Mapa | Topo | Ogłoszenia | Archiwum | Zdjęcia | Forum | Zaloguj | Kontakt

Aktualności (7/2001)

Młokos

[31 lipca 2001, Piotr Szuca]

Projekt Młokos (Rutki) ma charakter otwarty, pod warunkiem zachowania przez autora pierwszego przejścia nazwy drogi.

Projekt (wędkowy) powstał na wiosnę na Nowym Filarze w Rutkach i wykorzystuje wolny dotychczas kawałek ściany na lewo od Windy. Dopiero teraz na "Murki on-line" dotarła informacja o jego otwartym statusie — pod warunkiem zachowania przez autora pierwszego przejścia nazwy Młokos. Sebastian Predel — autor projektu — twierdzi, że droga jest trudna; prawdopodobnie zostanie ubezpieczona w najbliższym czasie.


 

Wakacje

[26 lipca 2001, Jerzy Kubinski & Piotr Szuca]

Zbyszek Radecki poprowadził VI.6+.

Aby zrobić Wakacjach z dupami trzeba wykonać pięć bardzo trudnych ruchów po niezbyt dużych chwytach. Kluczowy na drodze jest strzał z kiepskiego chwytu trzymanego lewą reką do odległego podchwytu na pojedynczy palec. Dodatkowym utrudnieniem jest wpinka, bez której grozi glebowanie.

Oprócz wspomnianej wcześniej drogi Zbyszek przystawiał się w Podzamczu do Dezintegracji (VI.6+) — cały kluczowy ciąg padł "od strzału", ale problemy sprawiała mu ponoć dolna ryska VI.2+. Prowadzenie zostało odłożone na później, ze względu na kontuzję.

Przy okazji niejako padł Grek Korba w Podlesicach, przy czym prowadzenie miało miejsce po jednym tylko przystawieniu się na wędkę.


 

Zapowiedzi z Zapowiednika

[25 lipca 2001, Krzysiek Walasek]

Już od dłuższego czasu para Eliza i Tomek planowała zrobienie nowych dróg - wybór padł na Zapowiednik.

Jeden dzionek, agregat prądotwórczy i oto mamy dwie prowadzące po dziurkach drogi:

 1. Wee Willie Winkie, VI.3 [4r], lewą częścią wschodniej ściany,
 2. Little Nell, VI.2+ [4r], na prawo od Wee Willie Winkie.

Być może wyceny są trochę zawyżone - powtórzenia zweryfikują poglądy autorów.

 

Trójmiejskie wojaże

[15 lipca 2001, Krzysiek Walasek]

Wycieczkę do Włoch urządził sobie zespół Ania Kowalska i Przemek Wielicki. Drogi wg zeznań sprawców były łatwe, ale za to długie ...

Od 1.07 do 7.07 zrobili:

 1. Rejon Cinque Torri:
  1. Via Lucy Pompanin 4a - (6 wyciągów), 125 m,
  2. La danza di Pier 6a - RP,
  3. Swing 6a OS.
 2. Rejon Baone (Arco):
  1. C.G. - 3a (3 wyciągi),
  2. D.B. - 3a (4 wyciągi),
  3. Solarium - 5a (3 wyciągi),
  4. Code la code - 4a (3 wyciągi),
  5. Mucillero - 4a (3 wyciągi).
  Mocno połogie płyty do 100 m. Żadnych klam, tylko fantastyczne wspinanie na tarcie. Podobno rejon typowo kursowy, ale nasi spotkali tylko 4 osoby.
 3. Rejon Parete Zebrata (Arco):
  1. 46 Parello - 4a (7 wyciągów),
  2. Gino - Gianna - 4c (5 wyciągów),
  Drogi ok. 200 m, lekko połogie, ze wschodnią wystawą, a więc nie narażone tak na słońce. Mało ludzi i dostępne drogi do 600 m.

Info: Wielik


Wyciąg 4c na Gino-Gianna, Parete Zebrata (Arco)
Via Lucy Pompanin, Torre Lucy (Cinque Torri) Zjazd po płytach Code la code, Baone (Arco)

 

Murki całe!

[11 lipca 2001, Krzysiek Walasek]

Po powodzi w Gdańsku Murki Brętowskie nadal stoją. Są mokre - jak to po deszczu - ale całe. Drobnej gimnastyki wymaga jedynie dojście pod Przewieszki od ulicy Słowackiego (osuwisko). Za to dół Słowackiego to prawdziwa opowieść z deszczykiem ...


 

Sprawca wykryty!

[11 lipca 2001, Krzysiek Walasek]

Do nowych przystawek na Przewieszkach przyznał się Czarny, jednak ich nie wycenił. Trudności wg powtarzaczy to: Tasmański Wilk VI.1, Boom VI. Arek dokuł także dwa nowe stopieńki do nowej, jeszcze nie zrealizowanej a bardzo trudnej propozycji.


 

Nowe drogi na Brętowie

[ 7 lipca 2001, Krzysiek Walasek]

Pojawiają się na Przewieszkach nowe przystawki, tak że stężenie ograniczników staje się niepokojąco wysokie. Czy jeszcze ktoś wie jak lecą WSZYSTKIE dróżki?

Nowe linie mają charakter raczej rozgrzewkowy - Boom, Tasmański Wilk VI?. Do rozgrzewkowych z pewnością nie należy natomiast Progres VI.5 autorstwa Mamuta. Niestety stare przystawki są podkuwane (np. ścisk do wymiany rąk na Pranie). Na razie sprawcy nieznani. Przydałoby się zrobić z tym porządek, tym bardziej, że podobnym zakusom nie oparł się również Elektryczny (niektóre stopnie na trawersach). Choć z drugiej strony co nieco się też utrudniło (Trawers przez Izę - uśmiechnięty odciąg - to miejsce jest całkiem syte; La Gleba - wielka klama stała się bardzo płytka - to już chyba ze VI.3; Ciepły azot - urwała się klama wyjściowa; Terminator 2 - wysoka dziurka stała się bardzo płytka itd.). Tajnych twórców nowych dróżek prosi się o ujawnienie personaliów i kontynuację prac, w przeciwieństwie do podkuwaczy ...


 

Drogi bez powtórzeń

[ 5 lipca 2001, Artur Polański]

Dlaczego jedziemy w skały by robić jakieś 110 powtórzenie drogi VI.4? Po co? Skoro u nas są trasy równie trudne a przy tym niemal zupełnie dziewicze? Zostańmy w Trójmieście!

W Rutkach nie ma powtórzenia: Żółta Katapulta, VI.5 (pierwsze przejście Piotr Szuca) [nowa droga na II Filarze, od strony wody]

Na AWFie na powtórzenie czekają: drogi finałowe VI.5, VI.5+.

Ciekawe kto się pierwszy odważy? Kto zweryfikuje wyceny dróg? Kto przetestuje przeloty, oprócz autorów dróg? Kto będzie się w Trójmieście wspinał z dołem? Wierzę, że już wkrótce te newsy będą nieaktualne.


 

Lubonice - skalny raj

[ 3 lipca 2001, Artur Polański]

Prawdziwe granitowe skały w woj. Pomorskim!!! A wszystko to dzięki ogromnej pracy Tomka Kuglera i Piotra Szucy.

Nawet Sokoliki nie mają takiego tarcia jak granitowe bloki na moście w Lubonicach. Techniczne wspinanie po krawądkach, odciągi na kantach, wielkie kamienie przytwierdzone w dachu i powietrzne drogi. (Polecam drogę VI.3+ Stryj Dionizy.) Wzorowa asekuracja, gęste wpinki. Las dookoła, pełen poziomek, jagód i grzybów. Piękne jezioro w odległości 4km. Raj, po prostu raj na ziemi! Tam trzeba pojechać.

(Jedyny minus, to brak łatwych dróg. - Niech autor drogi VI.1+ [podobno], która kończy się łańcuchem wreszcie ją poprowadzi. - I pozwoli innym się na niej powspinać.)

Opis dróg można znaleźć w przewodniku po murkach.


 
Na początek strony Strona główna >> Archiwum >> 2001 >> [ 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]  
 

© murki.pl 2000–2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

poczta@murki.pl