Info | Mapa | Topo | Ogłoszenia | Archiwum | Zdjęcia | Forum | Zaloguj | Kontakt

Aktualności (6/2004)

ME w Lecco, trudność

[26 czerwca 2004, Jerzy Kubinski]

Na Mistrzostwach Europy w konkurencji na trudność rozgrywanych w Lecco Kinga Ociepka jako jedyna z Polaków awansowała do półfinałów, zajmując w nich ostatecznie 19. miejsce. Miejsca pozostałych reprezentantów Polski: 31. Andrzej Mecherzyński-Wiktor, 39. Filip Babicz i Marcin Wszołek, 41. Edyta Ropek i 47. Konrad Ociepka.

Do półfinału nie awansował też m.in. Jurij Dułub (37 miejsce). Komentarz organizatorów na stronach competition.ragnilecco.com, dociekliwi mogą stamtąd pobrać pełne wyniki eliminacji (plik w formacie MS Excel). W konkurencjach startowało 61 mężczyzn i 43 kobiety.

ME w Lecco — buldery

[23 czerwca 2004, Krzysiek Walasek]

6 miejsce w Mistrzostwach Europy w boulderingu zajęła Renata Piszczek, 12 — Eliza Kugler. 16 miejsce wywalczył Andrzej Mecherzyński-Wiktor, 22 — Tomasz Oleksy.

Pozostałe dziewczyny zajęły następujące miejsca: 24. — Kinga Ociepka i 27. — Edyta Ropek.

Arena zmagań (fot. T. Kugler). Więcej zdjęć — w galerii, pełne wyniki eliminacji i finałów na stronach http://competition.ragnilecco.com/.

ME w Lecco — czasówki

[21 czerwca 2004, Jerzy Kubinski]

Od konkurencji na czas zaczęły się Mistrzostwa Europy we Włoszech. Tomasz Oleksy zajął piąte miejsce, a Edyta Ropek skończyła czasówki jako czwarta. Andrzej Mecherzyński-Wiktor (szósty po eliminacjach) odpadł w 1/8 finału.

Z powodu ulewnych opadów deszczu czasówki rozgrywano przez trzy dni (20, 21 i 22.06). Były one kilkakrotnie przerywane i przekładane.

W środę w boulderingu wystartują kobiety (Polskę reprezentują Eliza Kugler, Kinga Ociepka, Renata Piszczek i Edyta Ropek), a w czwartek mężczyźni (Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Tomasz Oleksy). Konkurencja na trudność odbędzie się w sobotę i niedzielę (wystartują Kinga Ociepka, Edyta Ropek oraz Filip Babicz, Konrad Ociepka i Marcin Wszołek).

Zobacz stronę zawodów…

Puchar Świata w boulderingu

[18 czerwca 2004, Jerzy Kubinski & Artur Polański]

Kilian Fischhuber przed Danielem Dulacem i Sandrine Levet wyprzedzając Olgę Bibik wygrali w Fiera di Primiero we Włoszech. Z 5-osobowej ekipy Polaków do finałów awansował tylko Tomasz Oleksy, który zajął ostatecznie 12 miejsce.

[86 KB, 799 x 599] Andrzej Mecherzyński-Wiktor rozdaje autografy po zwycięstwie w Pucharze Polski w Białymstoku (fot. Dariusz Wyganowski, więcej zdjęć z Białegostoku — w galerii).
Z powodu padającego w Fiera di Primiero deszczu finał mężczyzn stał pod dużym znakiem zapytania, rozważano nawet zatwierdzenie jako ostatecznych wyników eliminacji (Oleksy zajmował po nich dobre 5 miejsce). Przedłużający się finał mężczyzn zakończył się dopiero po północy, a kolejne miejsca zajęli Julien Meral (3) i Serik Kazbekov (4). Do finałów nie udało się niestety wejść Andrzejowi Mecherzyńskiemu-Wiktorowi (23 w eliminacjach), który częściowo się zrehabilitował zajmując drugie miejsce w tradycyjnym konkursie skoków, przeprowadzonym w Fiera w piątek późnym wieczorem z udziałem 50 zawodników ;-).

Straszny gorąc w czasie eliminacji w Fiera di Primiero nieco osłabił nasze zawodniczki, panie zajęły odpowiednio: 16 — Renata Piszczek (1 top); 19 — Kinga Ociepka (3 bonusy); 23 — Eliza Kugler (2 bonusy).

Po eliminacjach w tzw. kuluarach można było usłyszeć m.in. że „przystawki były głupie i niewspinaczkowe” ;-) oraz że „do finałów dostały się przypadkowe osoby” ;-))

PP w boulderingu

[13 czerwca 2004, Ingo Raven]

Powtórka wyników z Rumskiego Klasyka: Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Eliza Kugler wygrali w drugiej eliminacji Pucharu Polski w boulderingu w Białymstoku. Michał Zrzelski zajął piąte miejsce.

Eliza Kugler w czasie Pucharu Polski w Toruniu (fot. © Wojciech Wojciechowski / murki.pl)
Eliza Kugler w czasie Pucharu Polski w Toruniu.
(fot. © Wojciech Wojciechowski / murki.pl)
Wśród mężczyzn kolejne miejsca za Andrzejem, który skończył wszystkie finałowe problemy zajęli Tomasz Oleksy i Marcin Wszołek.

W finale kobiet Eliza Kugler spadła wprawdzie z pierwszego podejścia do pierwszego problemu, ale na pozostałych już się nie pomyliła, co wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. Kolejne miejsca zajęły Renata Piszczek i Kinga Ociepka (pełne wyniki na stronach KWS PZA).

Niewiele brakowało żeby trójmiejska ekipa w ogóle nie wystartowała w finałach, których start (o czym podobno nie wszyscy wiedzieli) został przesunięty o 3 godziny wcześniej. Ostatecznie dzięki kunsztowi mistrza kierownicy Dariusza W. z Rumi (złamał podobno po drodze kilka znaków drogowych, alufelgi do wymiany) wszyscy w ostatniej chwili dotarli na start.

W eliminacjach Michał Zrzelski ukończył wszystkich siedem problemów, i awansował do finału na 7 miejscu. Spośród 22 startujących, wśród 12 finalistów znaleźli się Tomasz Oleksy, Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Aleksander Romanowski, Jakub Ziółkowski, Konrad Ociepka, Grzegorz Napora, MZ, Roman Główka, Marcin Wszołek, Cezary Modrzejewski, Łukasz Smagała i Marcin Mach. Tuż „za burtą” (na 14 miejscu) znalazł się Marcin Franiak, który jak wieść niesie walczył jak lew i skończył 3 problemy.

Kobiety wspinały się w eliminacjach na 8 przystawkach. Po ich rozegraniu prowadziła Renata Piszczek przed Kingą Ociepką i Elizą Kugler. Spośród 10 startujących pań do 6-osobowego finału awansowały jeszcze Anna Jarek (4), Edyta Ropek (6) i Agata Wiśniewska (5).

Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 15 czerwca

„Łatwy” Ankieter powtórzony

[10 czerwca 2004, Jarosław Kapuściński]

Podczas dzisiejszego Przewieszki Picnic Marcin Mazurewicz dokonał pierwszego powtórzenia łatwiejszej wersji Ankietera VI.6.

Ręka mistrza Ten wyraz twarzy wszystko tłumaczy

Nowa droga na AWFie

[ 7 czerwca 2004, Artur Polański]

Na połogiej stronie, maksymalnie po lewej, powstała nowa droga. Wycena to około V+/VI. Życzę miłego skradania.

La Palma na Słowackiego

[ 6 czerwca 2004, Ingo Raven]

W sobotę Paweł Kabata wytyczył nową linię na południowym przyczółku Mostu na Słowackiego w Brętowie. Linia o trudnościach VI biegnie po niższej części murka, ścianą czołową od strony osiedla Niedźwiednik.

Podczas przejścia droga została oczyszczona z kruszyzny. Do asekuracji najlepiej jest korzystać z drzew po drugiej stronie mostu, potrzebne są bardzo długie pętle. Autor obiecuje wkrótce uzbroić drogę w stanowisko zjazdowo-asekuracyjne.

Przebieg La Palma Muchachos Dupa (VI, fot.