murki.pl
  Info | Mapa | Topo | Ogłoszenia | Archiwum | Zdjęcia | Forum | Zaloguj | Kontakt

[26 października 2001, Marek Ladziński]

Topo Kruszynki

Przystawki w drodze na plażę w Dębkach. Zdjęcie Żółwia w locie, godne (?) okładki płyty Pink Floyd…

Żółw na Skoku Żółwia (VI.1 BU). Żółw na Skoku Żółwia. Żółw na Skoku Żółwia. Żółw i Żółwia Ścianka.
Czarny na Muzungu (VI BU). Czarny na Generale Wśród Boczków (V+ BU). Żółw na Skoku Żółwia. Żółw na wierzchołku.

Kruszynka to kolejny — po ObeliksieDiabelskim — z kamyków na naszym terenie, które ostatnio wraz z Czarnym eksplorujemy pod kątem możliwości uprawiania bulderingu. W efekcie próby ujarzmienia kolejnej formy skalnej dla bulderingu powstał też niniejszy reportaż… a zatem:

Upłynął ponad miesiąc od czasu, kiedy jadąc do Dębek dostrzegłem po lewej stronie drogi głaz, który wyglądał dosyć imponująco i wzbudził we mnie nadzieję na kolejne miejsce do bułowania dla łojantów z Trójmiasta i okolic. To pierwsze spotkanie z Kruszynką, bo tak ją nazwałem ze względu na pokaźny obwód w pasie (około 13 m przy 2,05 m wysokości) pokazało, że jej powierzchnie są bardzo gładkie, a krawądek, z których można by zadać jakiś ruch jest niewiele.

Nie tracąc jednak czasu zaczęliśmy ją eksplorować wraz z Czarnym i Żółwiem. Po paru minutach przystawiania się miałem już w głowie zarys pierwszego bulderu, który nazwałem Generał Wśród Boczków. Cała trudność tej przystawki polega na umiejętnym wstawieniu nóg na tarcie przy jednoczesnym trzymaniu podchwytu prawą ręką, lewą krawądki i strzeleniu do dosyć obłej klamy u góry, po czym następuje wgramolenie się („na misia”) na wierzchołek. Czarny nie pozostając w tyle dorzucił Muzungu, Łatwy Skok, które wycenił na około VI oraz Wejściową — najprostsze wejście na głaz. Pozostawił również niezrealizowany, otwarty projekt Buntownik Bez Wyborów. Swój przyjazd mocno zaznaczył również Żółw otwierając Skok Żółwia VI.1, pokazując jak można się uporać z problemem gładkiej i okrągłej powierzchni!

Po długotrwałych próbach wykrzesania jeszcze jednej przystawki stwierdziliśmy, że są to chyba jedyne realne dróżki, jakie można zrobić na tym głazie, mówiąc krótko — poddaliśmy się.
Trudności tych przystawek oceniamy wstępnie na IIVI.1. Jeżeli mielibyście chęci pomęczyć się nad nimi lub stworzyć coś swojego (a myślę, że stać was na to ;-), to gorąco polecam!

Dojazd

Z Wejherowa na północ drogą 217 do Krokowej, skąd drogą numer 213 ok. 3 km na zachód (kierunek na Żarnowiec). Przy kolejnym skręcie na północ (droga na Dębki) po prawej stronie stacja benzynowa, a naprzeciw niej — Kruszynka.

Topo

[schemat]
  1. Skok ŻółwiaVI.1 BU, HE. Start z rozbiegu.
  2. MuzunguVI BU, HE.
  3. WejściowaII BU, HE.
  4. Łatwy SkokV BU, HE. Start z rozbiegu.
  5. Generał Wśród BoczkówV+ BU, HE.
  6. Buntownik Bez Wyborów, HE. Projekt.

 

Opinie

+ DODAJ swoją opinię

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych opinii. Twoja może być pierwsza…
 
 
Na początek strony Strona główna >> Archiwum >> 2001 >> Październik   
 

© murki.pl 2000–2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

poczta@murki.pl