murki.pl
  Info | Mapa | Topo | Ogłoszenia | Archiwum | Zdjęcia | Forum | Zaloguj | Kontakt

[13 czerwca 2004, Ingo Raven]

PP w boulderingu

Powtórka wyników z Rumskiego Klasyka: Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Eliza Kugler wygrali w drugiej eliminacji Pucharu Polski w boulderingu w Białymstoku. Michał Zrzelski zajął piąte miejsce.

Eliza Kugler w czasie Pucharu Polski w Toruniu (fot. © Wojciech Wojciechowski / murki.pl)
Eliza Kugler w czasie Pucharu Polski w Toruniu.
(fot. © Wojciech Wojciechowski / murki.pl)
Wśród mężczyzn kolejne miejsca za Andrzejem, który skończył wszystkie finałowe problemy zajęli Tomasz Oleksy i Marcin Wszołek.

W finale kobiet Eliza Kugler spadła wprawdzie z pierwszego podejścia do pierwszego problemu, ale na pozostałych już się nie pomyliła, co wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. Kolejne miejsca zajęły Renata Piszczek i Kinga Ociepka (pełne wyniki na stronach KWS PZA).

Niewiele brakowało żeby trójmiejska ekipa w ogóle nie wystartowała w finałach, których start (o czym podobno nie wszyscy wiedzieli) został przesunięty o 3 godziny wcześniej. Ostatecznie dzięki kunsztowi mistrza kierownicy Dariusza W. z Rumi (złamał podobno po drodze kilka znaków drogowych, alufelgi do wymiany) wszyscy w ostatniej chwili dotarli na start.

W eliminacjach Michał Zrzelski ukończył wszystkich siedem problemów, i awansował do finału na 7 miejscu. Spośród 22 startujących, wśród 12 finalistów znaleźli się Tomasz Oleksy, Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Aleksander Romanowski, Jakub Ziółkowski, Konrad Ociepka, Grzegorz Napora, MZ, Roman Główka, Marcin Wszołek, Cezary Modrzejewski, Łukasz Smagała i Marcin Mach. Tuż „za burtą” (na 14 miejscu) znalazł się Marcin Franiak, który jak wieść niesie walczył jak lew i skończył 3 problemy.

Kobiety wspinały się w eliminacjach na 8 przystawkach. Po ich rozegraniu prowadziła Renata Piszczek przed Kingą Ociepką i Elizą Kugler. Spośród 10 startujących pań do 6-osobowego finału awansowały jeszcze Anna Jarek (4), Edyta Ropek (6) i Agata Wiśniewska (5).